• 0 ( 258 ) 212 13 99
  • info@jelmoliturk.com
  • Türkçe

Yeni EMS Cihazı

Ürün Kategorileri

Yeni EMS Cihazı

BODY FIT EMS ile AĞRI YOK GELİŞME ÇOK !

BODY FIT EMS cihazı özel EMS teknolojisi - Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon kullanılarak kas güçlendirilmesi için geliştirilmiştir. Cihazın ürettiği yüksek yoğunluklu darbeli manyetik (HIFEM) alan kasların cilt teması bile olmadan kasılmasına neden olur.

EMS teknolojisi, kas yapmanın ve vücudu şekillendirmenin en etkili yoludur. EMS tedavisi kasların gücünü ve dayanıklılığını arttırır ve orada enerji kullanımına olan ihtiyacı arttırır. Bu yağ azalmasına da yol açar, çünkü yerel yağ dokusundan elde edilen enerji kas enerjisi için kullanılır.

BODY FIT EMS kasları hem izometrik hemde izotonik olarak çalıştırır. Normal şartlarda kaslarımızın en yüksek kasılma seviyesine Maksimal İstemli Kontraksiyon (MVC) adı verilir ve genellikle sadece 1 saniye kadar sürer.

BODY FIT EMS Cihazı 4 Başlıklı BODY FIT EMS ise kaslarda supramaksimal stimülasyon adı verilen saniyelerce sürebilen güçlü ve yoğun kasılmalar sağlar. Supramaksimal stimülasyon ile tüm (%100) kas, kas sinirleri ve lifleri çalışır.

Kaslar normal egzersiz yöntemleriyle elde edilemeyecek olan bu yoğun kasılmalara adapte olur. Kas iç yapısı, liflerin çoğalması ve büyümeleri ile yeniden şekillenmeye başlar. Kas hacmi artar ve daha iyi bir tonüse sahip olur.

Elektro müsküler stimülasyonu ile karşılaştırıldığında manyetik alanlar daha az ağrılıdır, heterojen biyolojik dokuya derin penetrasyon sağlar ve cilt teması gerektirmez. UMS cilt yüzeyindeki ağrı sinirlerini uyarmaz ve bu nedenle klasik elektriksel stimülasyondan daha keyiflidir. Manyetik alanlar, erişilemeyen alanlara giderken giysi, doku ve kemikten geçer. UMS, vücudun derinliklerinde manyetik alanlar oluşturur ve böylece elektriksel stimülasyon kullanılarak ulaşılamayan kasları uyarır.

Manyetik alan yoğunluğundaki hızlı değişiklikler nöronda bir elektrik akımı yaratır. Bu fenomene elektromanyetik indüksiyon denir. Akım belirli bir değere ulaştığında, sözde bir nöron aksiyon potansiyeli elde edilir. Bu, nöron hücrenin depolarize olmasına neden olur, bu da sonunda kasların tam kasılmasına neden olur.

Neden BODY FIT EMS?
Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon (EMS) teknolojisi ile çalışan BODY FIT EMS cihazı kaslarımızı yüksek yoğunluklu odaklanmış manyetik dalgalarıyla çalıştırır. Tek bir seansta 30.000 üzeri kasılmaya sebep olur. Bunu yoğun bir egzersizle gerçekleştirmek mümkün değildir. BODY FIT EMS cihazının kullandığı EMS teknolojisi teknik Özellikleri açısından diğer Elektro Manyetik Cihazlarından üstündür.

EMS teknolojisi ile cilde temasa gerek yoktur ve giysiler üzerinden de çalışır. EMS Teknolojisi Estetik alanının dışında ayrıca Jinekoloji ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon için farklı başlıklarla kullanılmaktadır ve bilimsel çalışmalarla desteklenmektedir.

EMS Cihazı
Yeni EMS Cihazı Jelmolide